Mlčet je mnohdy ta nejlepší odpověď

06.01.2009 15:47
Neskrývejte emoce – uleví se vám

Patříte mezi kliďasy, nebo se naopak vztekáte jako čert? Nebojte se dát své emoce najevo! Zjistíte, že vám bude líp a hlavně - nebudete likvidovat vlastní psychiku! Někteří lidé mají pověst naprostého kliďase - nic je nevyvede z míry. Když jsou ostatní rozrušení a radují se nebo pláčí, s nimi to většinou ani nehne. Někdo je opravdu takový, ale pokud se své emoce snažíte pouze skrývat, ať už z jakýchkoliv důvodů, třeba aby vás okolí považovalo za slabocha, měli byste vědět, že škodíte sama sobě.

Radujte se nahlas

Projevování emocí je pro tělo velice důležité - pokud je totiž v sobě dusíte, v těle stoupá hladina stresového hormonu a jeho přemíra může skončit i onemocněním nebo návštěvou psychologa. Nebojte se projevit, ukažte světu, že máte radost nebo že jste smutná. Když budete na svůj stres, ale i štěstí, sama, bude vás to tížit. Pokud se vám něco povede, nebojte se pochválit! Buďte na sebe pyšná, usmívejte se na sebe do zrcadla, vypěstujete si zdravé sebevědomí. V kině se klidně smějte nahlas, zkrátka když máte dobrou náladu, dejte to najevo.

Naštvěte se, dupněte si

Když vás něco rozčílí, ne abyste vztek spolkla - jestliže to budete dělat často, stane se z vás zahořklé, zamindrákované stvoření. Nemusíte hned třískat nádobím, vyhazovat partnerovi jeho svršky z okna nebo knokautovat šéfa, ale když dáte jasně najevo, že se vám něco nelíbí, naučíte se průbojnosti a nebudete se stávat obětí nespravedlnosti. Pokud vás něco zklame, vy to v sobě potlačíte a na ten pocit hořkosti se snažíte zapomenout, děláte chybu - i zklamání je k něčemu dobré, ukazuje vám, že je něco špatně, že to není ono.

A když si to uvědomíte, můžete se pustit s novou silou do důležitých změn. Neskrývejte třeba ani žárlivost - je to něco, co cítíte a také by ve vás neměla zůstat. Zdravá míra žárlivosti vás naopak podnítí k větší pozornosti k partnerovi a rozfouká ve vás znovu jiskru, která byla na začátku vašeho vztahu. Zatímco když budete žárlivost skrývat ve strachu, aby vás přítel nepovažoval za »stíhačku«, budete se trápit a vaše polovička by si snad nakonec ještě mohla myslet, že vám na něm nezáleží! To by přece byla škoda, ne?

Umíte občas pořádně "vypěnit"?
 
0 Komentáře:
přidat komentář
<< Domů
 
Život je boj - tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošla :-)
O autorovi

Jméno: Monika
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se